Realitný trh v pohybe: kam nás až zavedie jeho dynamika?

8.00 – 9.00 H

REGISTRÁCIA ÚČASTNÍKOV A RANNÁ KÁVA

 

9.00 – 9.20 H

Otvorenie konferencie – úvodný príhovor

Rastislav Chovanec, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR

Tomáš Skřivánek, šéfredaktor týždenníka Trend

Ján Palenčár, prezident NARKS

 

9.20 – 10.35 H

Kam sa opäť posúva realitný trh? Jeho miesto v ekonomike, v právnom systéme a financiách

Zásadné otázky fungovania RK ako súčasti ekonomiky – Vplyv vývoja v Európe na slovenský realitný trh  – Pohľad na úvery a politiku ECB – Špecifiká a prognózy – Financovanie a aktuálna legislatíva

Panelová diskusia

Ján Palenčár, prezident NARKS, moderátor

Ivan Šramko, Rada pre rozpočtovú zodpovednosť
Juraj Nevolník, Penta Investments
František Dragúň, Fincentrum

10.35 – 10.45 H

Prestávka

10.45 – 12.10 H

Digitálne technológie a komunikácia

Kam sa posunuli digitálne technológie – životný cyklus nehnuteľnosti v online prostredí – #hľadámevhodnéhoklienta – podpora vyhľadávania nehnuteľnosti

s Martinom Lazíkom, NARKS

Nábor nehnuteľností. Ako úspešne získavať nehnuteľnosti do ponuky

Ako vyskladať tú správnu ponuku nehnuteľností pre klienta – Úspešná komunikácia s potenciálnym predávajúcim – Ako sa stať dobrým partnerom pre lokálneho developera / výhody a riziká s tým spojené – Zodpovednosť realitného sprostredkovateľa v praxi – Nábor nových projektov

s  Máriom Glosom, NARKS

Horúce kreslo so špeciálnym hosťom – Janom Borůvkom

Nový český realitný zákon: Otázky a odpovede! priamo od iniciátora zákona z českej ARK ČR, Praha

 

12.10 – 13.10 H

OBED

 

13.10 – 14.25 H

Veľkí hráči realitného sprostredkovania. Čo robia lepšie a prečo sú úspešní?

Ako začínali a čo dosiahli / vlastná cesta za úspechom v realitách – realitný biznis, ako ho hodnotia – čo sa v ňom naučili – vnímanie klienta – spolupráca s realitným maklérom a jeho motivácia – efektívne nástroje marketingu RK – zavedené systémy, ktoré sa osvedčili – nové výzvy a méty – kde vidia zlepšenia v praxi

Panelová diskusia

Jozef Sýkora, viceprezident NARKS, moderátor

Marian Paták, CEO realitnej siete Direct Real
Richard Churý, CEO realitnej siete RE/MAX Slovakia
Filip Žoldák, HERRYS
Daniela Rážová, CEO realitnej siete BOND reality

 

14.25 – 15.50 H

Personalistika. Úspešné získavanie realitných maklérov

Vlastnosti a osobnostné predpoklady úspešného makléra – Zručnosti a ako ich zlepšiť  – Motivácia a spokojnosť s profesiou – Zdroje – Aké očakávania má klient od makléra. Dôležitosť typológie pri klientoch. – Prečo býva jeden maklér úspešnejší ako druhý?

Prechádzajú vám klienti pri úveroch? Ako financovať nehnuteľnosť v súčasnosti

Prečo klienti neprejdú pri úveroch? – Nevhodné nehnuteľnosti na hypotéku – možnosti ako to zmeniť

s Petrom Világim, Fincentrum

Flexible workspaces – najnovší trend v oblasti komerčných realít
s Karlom Pelánom, IWG Czech Republic & Slovakia

Realitná legislatíva a novinky

Realitné sprostredkovanie pod lupou zákona. Ktoré novinky a zmeny by vám nemali ujsť. Nový návrh stavebného zákona. Elektronizácia komunikácie s úradmi. Konečný užívateľ výhod a iné povinnosti podnikateľa

Sumarizácia a zhrnutie poznatkov z konferencie

 

15.50 – 16.00 H

Prestávka

16.00 – 17.00 H

Prednáška Andy Winsona Super Leader

SLÁVNOSTNÝ PROGRAM

::  Melódie večera: Sima Martausová

::  ocenenia Realitná kancelária roka a Osobnosť realitného trhu 2019

::  slávnostná večera

::  začiatok od 19,45 hod.

Profily účastníkov

Filip Žoldák
Herrys

Filip Žoldák pôsobí v oblasti nehnuteľností viac ako 13 rokov. Od roku 2011 je partnerom v spoločnosti Herrys, kde je zodpovedný za biznis development, marketing, prieskum trhu a poradenstvo pre developerov rezidenčných projektov.

  Peter Világi
  Fincentrum

  Vedie analytické oddelenie Fincentra na Slovensku. V oblasti finančného sprostredkovania pôsobí od roku 2006. Analýzam finančných produktov sa venoval aj ako ekonomický novinár v redakciách TASR, Pravda a Hospodárske noviny.

   Marian Paták
   Directreal Slovensko

   Úspešne vytvoril a vedie sieť realitných kancelárií Direct real, potom ako úspešne vybudoval poprednú kuriérsku firmu na Slovensku. Vďaka bohatým skúsenostiam v systéme franchisingu sa stal prezidentom Slovenskej franchisingovej asociácie. „Vybudovať fungujúcu sieť realitných kancelárií bola pre mňa obrovská výzva. Novým cieľom je uspieť a ďalej rásť na realitnom trhu v dnešnom dynamickom svete. Dosiahnuť sa to dá, len ak má človek jasnú víziu a bezvýhradne verí tomu čo robí.“

    

    Jan Borůvka
    ARK ČR

    Profesiou pôvodne architekt začal pracovať v realitách v roku 1991. Absolvoval viacero domácich a zahraničných špecializovaných kurzov, zameraných na realitný odbor. Od roku 1991 zastáva funkciu generálneho sekretára Asociácie realitných kancelárií Českej republiky. Od roku 1994 je konateľom spoločnosti Informační centrum ARK, spol. s r.o. a je aktívny ako realitný konzultant. Bol jedným zo zakladateľov Czech Development Invest a.s. V súčasnosti je členom predstavenstva CEPI – Európskej asociácie realtiných profesií so sídlom v Bruseli.

     Lucia Talianová
      Richard Churý
      RE/MAX

      Vyštudoval obchod a marketing na Ekonomickej univerzite, na ktorej dodnes prednáša. Jeho pracovná kariéra začala v spoločnosti Sony, kde v roku 1996 pôsobil ako Product Manager. Následne ako Sales Manager bol zodpovedný za obchodné výsledky spoločnosti. Pred trinástimi rokmi začal z pozície regionálneho riaditeľa budovať značku RE/MAX na Slovensku. Vlastní štyridsaťpercentný podiel na masterfranšíze RE/MAX pre slovenský trh.

       Lucia Semančínová
       SEMANČÍN & PARTNERS
        
       Lucia sa špecializuje na oblasť ochrany osobných údajov a informačnej bezpečnosti. Vypracovala bezpečnostnú dokumentáciu  a poskytovala poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov pre viac ako 200 organizácií. Zároveň pôsobí ako externá zodpovedná osoba pre viacerých klientov. Lucia absolvovala aj vzdelávanie v oblasti informačnej bezpečnosti podľa ISO/IEC 27001:2013, čo z nej robí ideálnu komplexnú poradkyňu pre oblasť ochrany osobných údajov. Lucia sa okrem toho venuje problematike hospodárskej súťaže. Má 11-ročnú prax na Protimonopolnom úrade SR ako case handler na odbore zneužívania dominantného postavenia a na odbore dohôd obmedzujúcich súťaž.
        Ivan Šramko
        Rada pre rozpočtovú zodpovednosť

        Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, Fakultu riadenia. Po skončení štúdia pracoval v Železničnom staviteľstve Bratislava a akciovej spoločnosti AVEX, vo vedúcich funkciách finančných útvarov. Neskôr zastával manažérske funkcie vo VÚB ING, a. s. Pôsobil ako generálny riaditeľ Istrobanky, a. s. Bol predsedom jej predstavenstva, neskôr členom predstavenstva Tatra banky, a. s. V rokoch 2001 – 2002 bol predsedom dozornej rady Asociácie bánk Slovenskej republiky. V rokoch 2002 až 2004 zastával post viceguvernéra Národnej banky Slovenska a dňa 1. 1. 2005 bol vymenovaný do funkcie guvernéra NBS. Po ukončení pôsobenia v NBS v roku 2010 bol vymenovaný za veľvyslanca Slovenskej republiky pri OECD. V roku 2012 sa stal predsedom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

         Karel Pelán
         IWG Czech Republic & Slovakia

         Karel je profesionálom v oblasti business developmentu. V minulosti pôsobil na kľúčových pozíciách v mezinárodných korporáciách ako Johnson & Johnson alebo Sodexo a v roku 2014 začal pracovať na rozvoji siete business centier Regus so zdieľanými servisovanými kanceláriami. Aktuálne pripravuje so svojím tímom vstup svetového co-working reťazca Spaces na český a slovenský trh.

          Juraj Nevolník
          PENTA Investments

          Juraj Nevolník začal pracovať pre Pentu v roku 2010 ešte ako študent. Počas svojho pôsobenia v realitnej divízii bol súčasťou viacerých úspešných projektov, napr. bol zodpovedný za development rezidenčnej časti Borov či kancelársky projekt Rosum. Je absolventom Fakulty architektúry na STU, v rámci štúdia sa zúčastnil na stáži v zahraničnom ateliéri. Taktiež absolvoval doplnkové štúdium z finančnej oblasti.

           Martin Lazík
           NARKS, Urban&Partner
           Od roku 2001 pracoval v NARKS, kde manažoval projekt Reality.sk a zároveň dlhoročne pôsobil v spoločnosti NARKS-INFOSERVIS a.s. Do roku 2015 zastával tiež funkciu generálneho sekretára NARKS. V súčasnosti je odborným analytikom NARKS a ako manažér pracuje v realitnej kancelárii Urban & Partner spol. s r.o.
            Daniela Danihel Rážová
            BOND reality

            Zakladateľka a spolumajiteľka značky BOND Reality. Realitná kancelária BOND Reality patrí k najväčším realitným kanceláriám a skúseným predajcom nových projektov. Autorka kníh Všetko o realitách a Príručka pre klientov realitných kancelárií

             Ján Palenčár
             Prezident NARKS

             Bývalý profesionálny futbalista pracuje na realitnom trhu od 1996. V realitách postupne získal skúsenosti ako realitný maklér, team leader, konateľ RK a developer. Od 1999 je spolumajiteľom realitnej kancelárie Urban & Partner. K najznámejším projektom, na ktorých participoval, patria Duo House, Median House, 3nity, vila Aston, Monarská alej. Od roku 2013 sa stal prezidentom NARKS.

              Jozef Sýkora
              Viceprezident NARKS, CEO StarBrokers

              Má viac ako 20-ročné skúsenosti s manažmentom v oblasti obchodných stratégií. Do realít vstúpil v roku 2010 ako managing partner známej bratislavskej realitnej kancelárie. V 2014 založil spoločnosť StarBrokers, v ktorej pôsobí ako CEO. V roku 2016 bol zvolený do Predsedníctva NARKS. Od roku 2019 pôsobí ako viceprezident NARKS. Absolvoval MSc Law and Business Management a MBA Studies v gescii Nottingham Trent University.

               Mário Glos
               NARKS, MGM Group

               Od 2004 stojí na čele realitnej skupiny MGM, je medzinárodne certifikovaný realitný maklér, člen NAR, profesionálny speaker HARD SKILLS a SOFT SKILLS zameraných na obchodné zručnosti s dôrazom na realitný biznis a realitný marketing. Je interným školiteľom NARKS. Autor knihy REALITNÁ PRÍRUČKA  a vzdelávacieho projektu „RealitnýVodičák.sk“ aktívny publicista a bloger.

                František Dragúň
                Fincentrum

                František Dragúň je generálnym riaditeľom finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti Fincentrum. Do firmy nastúpil už v roku 2015 a začínal na pozícii riaditeľ obchodu. Za jeho pôsobenia vstúpil do spoločnosti významný švajčiarsky akcionár Swiss Life.