AKO SA PRIPRAVIŤ NA ROK 2021

12:30 – 13:00

ONLINE VSTUP / Logovanie účastníkov cez ZOOM

13:00     Otvorenie konferencie – úvodný príhovor

Ján Palenčár, prezident NARKS

 

13:05 – 13:35

Realitný trh verzus vývoj ekonomiky. Očakávania pre rok 2021

Panelová diskusia

Ján Palenčár, prezident NARKS, moderátor
Roman Vrbovský, NBS
Tomáš Šebo, ITB Development

 

13:35 – 13:55

Vývoj financovania nehnuteľností

Marian Paták, člen predsedníctva NARKS, moderátor
Tomáš Lamprecht, ŠFRB
Martina Ondicová, PSS
Peter Világi, Swiss Life Select Slovensko

 

13:55 – 14:30

Ako sa zmenili služby pre klientov v dobe Covidu v prostredí realitných portálov a v online komunikácii

Panelová diskusia

Jozef Sýkora, viceprezident NARKS, moderátor
Michal Pružinský, United Classifieds
Branislav Boďa, United Classifieds
Martin Kohút, Esprit, Banská Štiavnica

 

14:30 – 14:55

Korona zmenila dopyt po realitách     

Panelová diskusia

Mário Glos, viceprezident NARKS, moderátor
Roman Talaš, SIEBERT + TALAŠ
Štefan Polakovič, gutgut

 

14:55 – 15:20

Ako byť efektívny pri práci z domu. Pozor na rovnováhu.

Rozhovor

Róbert Krause, KMCG

 

15:20 – 15:35

Finančná podpora pre realitné kancelárie a maklérov a právne novinky

Ján Kutan, KUTAN & PARTNERS

 

15:35 – 15:50

Realitný duel

Vlada Voštinára a Jána Palenčára o maklérstve, realitách a predaji z rôznych pohľadov

 

15:55 – 16:45

Marian Jelínek

Prednáška

Empty tab. Edit page to add content here.

Profily účastníkov

Ján Palenčár
Prezident NARKS

Bývalý profesionálny futbalista pracuje na realitnom trhu od 1996. V realitách postupne získal skúsenosti ako realitný maklér, team leader, konateľ RK a developer. Od 1999 je spolumajiteľom realitnej kancelárie Urban & Partner. K najznámejším projektom, na ktorých participoval, patria Duo House, Median House, 3nity, vila Aston, Monarská alej. Od roku 2013 sa stal prezidentom NARKS.

  Mário Glos
  Viceprezident NARKS, CEO realitnej skupiny MGM

  Od 2004 stojí na čele realitnej skupiny MGM, je medzinárodne certifikovaný realitný maklér, člen NAR, profesionálny speaker HARD SKILLS a SOFT SKILLS zameraných na obchodné zručnosti s dôrazom na realitný biznis a realitný marketing. Je interným školiteľom NARKS. Autor knihy REALITNÁ PRÍRUČKA  a vzdelávacieho projektu „RealitnýVodičák.sk“ aktívny publicista a bloger.

   Michal Pružinský
   United Classifieds

   Pôsobí v United Classifieds na pozícii Head of Sales / Real Estate od novembra 2018. Spoločnosť UC prevádzkuje najväčšie realitné portály na Slovensku – Nehnuteľnosti.sk, Topreality.sk, Reality.sk a ďalšie. Predtým sa venoval realitnej činnosti.

    Vladimír Voštinár
    Moderátor konferencie

    Známy televízny a rozhlasový moderátor pôsobí v TV JOJ, kde moderuje a pripravuje reláciu s témou kúpy a redizajnu nehnuteľností – Nové bývanie. Počas kariéry pracoval tiež vo viacerých slovenských rádiách, od roku 2000 v Rádiu Twist, dnešná Viva a moderoval tiež relácie v STV.  Pravidelne vystupuje v prime time na TV JOJ v obľúbenej relácii Inkognito.

     Martin Kohút
     ESPRIT spol. s r.o.

     Podnikateľ, športový funkcionár a v minulosti aj korporátny manažér s 25-ročnou skúsenosťou v oblasti IT.

     V súčasnosti sa vracia opäť k podnikaniu v oblastiach s prienikom IT, životného prostredia a ekológie prostredníctvom spoločnosti ESPRIT s.r.o. Banská Štiavnica.

      Peter Világi
      Swiss Life Select Slovensko

      Vedie analytické oddelenie Swiss Life Select Slovensko. V oblasti finančného sprostredkovania pôsobí od roku 2006. Analýzam finančných produktov sa venoval aj ako ekonomický novinár v redakciách TASR, Pravda a Hospodárske noviny.

       Roman Talaš
       SIEBERT + TALAŠ

       Aktívny architekt s dlhoročnými skúsenosťami v rôznorodých projektoch od interiéru po urbánne celky v úlohe generálneho projektanta a hlavného koordinátora. Dlhoročné skúsenosti so spoluprácou na projektoch s renomovanými zahraničnými kolegami (Foster+Partners / Londýn, WARMJM / Londýn, ISV / Atény, Serie Architects / Londýn, Francisco Mangado / Pamplona).

       Ako partner so zodpovednosťou riadenia spoločnosti sa zameriava na rozvoj, vytváranie vízií, budovanie vzťahov (networking), hľadanie komplexných riešení, vytváranie súladu zámerov s predstavami mesta a mestkých častí, prezentácie urbánnych celkov. Je zakladateľom a predsedom neziskovej organizácie IUR, kde zodpovedá za riadenie inštitútu.

        Branislav Boďa
        United Classifieds

        Pôsobí v United Classifieds na pozícii Head of Product Department od decembra 2015.

        Z predchádzajúcej praxe ma 7 rokov skúseností s business automation SME a korporácií v Austrálii a Juhovýchodnej Ázii a 5 rokov skúsenosti s inzertným biznisom, Mergers&Acquisitions, stratégia produktového portfólia, plánovanie, Business development.

         Roman Vrbovský
         NBS

         Roman Vrbovský

         Od roku 2016 pracuje v Národnej banke Slovenska, kde sa primárne venoval ekonometrickému modelovaniu a zároveň asistoval expertovi na ceny nehnuteľností Mikulášovi Cárovi. Agendu cien rezidenčných nehnuteľností plne prevzal na začiatku roku 2020.

          Robert Krause
          KMCG

          Štúdiu psychológie sa začal venovať PhDr. Robert Krause PhD., MBA pred viac než desiatimi rokmi. Začiatkom roku 2020 ukončil postgraduálne certifikačné štúdium na 1. Le­kárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe – v odbore neuropsychológia. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách.

           Marian Paták
           Directreal Slovensko

           Úspešne vytvoril a vedie sieť realitných kancelárií Direct real, potom ako úspešne vybudoval poprednú kuriérsku firmu na Slovensku. Vďaka bohatým skúsenostiam v systéme franchisingu sa stal prezidentom Slovenskej franchisingovej asociácie. „Vybudovať fungujúcu sieť realitných kancelárií bola pre mňa obrovská výzva. Novým cieľom je uspieť a ďalej rásť na realitnom trhu v dnešnom dynamickom svete. Dosiahnuť sa to dá, len ak má človek jasnú víziu a bezvýhradne verí tomu čo robí.“

            

            Jozef Sýkora
            Viceprezident NARKS, CEO StarBrokers

            Má viac ako 20-ročné skúsenosti s manažmentom v oblasti obchodných stratégií. Do realít vstúpil v roku 2010 ako managing partner známej bratislavskej realitnej kancelárie. V 2014 založil spoločnosť StarBrokers, v ktorej pôsobí ako CEO. V roku 2016 bol zvolený do Predsedníctva NARKS. Od roku 2019 pôsobí ako viceprezident NARKS. Absolvoval MSc Law and Business Management a MBA Studies v gescii Nottingham Trent University.

             Marian Jelínek
             mentálny kouč , manažér a tréner

             PhDr. MARIAN JELÍNEK Ph.D. je hokejový trenér, mentálny kouč, manažér, autor viacerých kníh. Už viac ako 25 rokov sa venuje športovej psychológii a mentálnemu koučingu. Individuálne spolupracuje s manažérmi a vrcholovými športovcami (olympionikmi ako Karolína Plíšková, Petr Mrázek a ďalšími). Počas kariéry koučoval také športové esá ako je Jaromír Jágr. Je garantom odboru Psychológie pre manažérov na Newton College. Svoje mnohoročné skúsenosti využíva pri prednáškach nielen pre asociácie a kluby naprieč všetkými športami, ale jeho rady a taktiky pri svojom profesionálnom výkone využívajú aj manažéri firiem z rôznych odborov.

             Je spoluautorom projektu SportMentor, kde vedie aktuálne online kurz o motivácii k témam ako doba blahobytu a potreba nastavení limitov, komfortná zóna, problematika cieľového feťáctva a iné.

              Štefan Polakovič
              Ateliér gutgut

              Architekt, urbanista a spoluzakladateľ ateliéru gutgut s pomerne rozvetvenou pôsobnosťou. Vo svojej tvorbe od začiatku ponúka názory presahujúce tradičné riešenia. S návrhom funkčne aj typologicky vrstvenej obytnej štruktúry sa stal laureátom ceny Europan 5 (New housing landscapes, travel and proximity) v košických Ťahanovciach. Od roku 2013 sa venuje aj pedagogickej činnosti na Fakulte architektúry v Bratislave, kde viedol Ústav architekrúry občianskych budov. V súčasnosti pôsobí na Fakulte ako hosťujúci profesor v rámci vertikálneho ateliéru Polakovič/Bátor. Okrem pedagogickej činnosti a tvorby vo vlastnom ateliéri je aktívny aj vo verejnej sfére ako spoluorganizátor festivalu DAAD (Dni architektúry a dizajnu) v Bratislave, ktorý umožňuje kritické diskurzy o lokálnych problémoch na medzinárodnej platforme.

               Ján Kutan
               KUTAN & PARTNERS

               V súčasnosti pôsobí ako partner a advokát v kancelárii KUTAN & PARTNERS s. r. o. Od roku 2006 sa nepretržite venuje realitnému právu, developerskému a stavebnému právu a právu nehnuteľností. Od roku 2010 pravidelne prednáša legislatívu z tejto oblasti na množstve fórach, seminároch a je účastný panelových diskusií. Od júna 2017 je členom predsedníctva Slovenskej advokátskej komory, kde popri iných úlohách a oblastiach je členom pracovnej skupiny pre občianske právo hmotné, kde sa venuje práve oblasti týkajúcej sa nehnuteľností.