PANELOVÉ DISKUSIE

::  13:00-14:00 Ceny nehnuteľností rastú, s nimi aj obavy ekonómov. Čo čaká realitné kancelárie?

Rastúci dopyt vyhnal ceny k maximám – aktuálne opatrenia bánk – kúpa a predaj z pohľadu klienta – zvládne ekonomika ďalší nápor cien? – aké sú očakávania odborníkov.

Moderuje Ján Palenčár (prezident NARKS)

Diskutujúci: Boris Fojtík /Tatra banka/, Ján Tóth /bývalý viceguvernér NBS/, Lucia Talianová /Impulz real/

::  14:10-15:10  Lákavé novostavby – rola investora, developera a realitnej kancelárie

Ciele investora vs. developer vs. RK – ako efektívne spojiť sily – súčasný development na Slovensku – predaj cez RK vs. predaj cez interných predajcov – efektivita predaja novostavieb – kto sú klienti – boom nových projektov v Bratislave vs. regióny, ako je to naozaj

Moderuje Filip Žoldák /Herrys/

Diskutujúci: Milan Murcko /YIT Slovakia/, Ivan Rolný /ITB Development/, Ľuboš Čema /IURIS Invest/, Mário Glos /MGM/

:: 15:30-16:30 Realitné portály – priestor pre komunikáciu alebo bojové pole?

Realitné portály kraľujú predaju – efektívnosť pre RK – priateľské pre klientov? – ako klient vyhľadáva, analýza správania – triky a online vychytávky – aké sú aktuálne trendy na Slovensku a v zahraničí

Moderuje Rastislav Štalmach /NARKS/

Diskutujúci: Martin Lazík /Reality.sk, Nehnuteľnosti.sk/, Martin Volek /VOLIS /, Michal Zadák /Sreality.cz/, Jozef Sýkora /StarBrokers/

::  16:35-17:30  Exkluzívne v programe:  Ing. Ivan Mikloš o ekonomike a realitnej bubline

Odborná prednáška s pozvaným hosťom Ing. Ivanom Miklošom o ekonomike Slovenska na tému „Realita realitnej bubliny. Čo o nej reálne vieme a čo môžeme reálne očakávať?”

ŠKOLENIA A WORKSHOPY

::  13:00-13:30 Úverové produkty na Slovensku

Aktuálne financovanie kúpy nehnuteľností

:: 13:30-14:00 Oceňovanie nehnuteľností – všeobecná vs. trhová hodnota

podľa metodiky v SR a v zahraničí

:: 14:10-14:50 Čo dobrá RK očakáva od makléra? Čo má realitný maklér očakávať od dobrej RK?

workshop s Martinom Čapom

:: 15:10-15:50 Dane v realitách

Novinky a uplatňovanie daní – poradia finanční odborníci

::  16:00-16:30  Novinky v IT pre všetkých realiťákov

Praktické aplikácie pre realitného profesionála

PROFILY ÚČASTNÍKOV  ↓↓↓

Profily účastníkov

Boris Fojtík
Tatra banka

Ekonomický analytik. Vyštudoval na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave odbor hospodárska politika. V Tatra banke pracuje od roku 2008 a popri analýzach makroekonomických štatistík sa dlhodobo venuje aj vývoju realitného trhu.

  Ján Palenčár
  Prezident NARKS

  Bývalý profesionálny futbalista pracuje na realitnom trhu od 1996. V realitách postupne získal skúsenosti ako realitný maklér, team leader, konateľ RK a developer. Od 1999 je spolumajiteľom realitnej kancelárie Urban & Partner. K najznámejším projektom, na ktorých participoval, patria Duo House, Median House, 3nity, vila Aston, Monarská alej. Od roku 2013 sa stal prezidentom NARKS.

   Vanda Mravcová
   ANTEKO

   Je absolventkou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Od 1998 je majiteľkou spoločnosti ANTEKO, ktorá sa venuje spracovaniu účtovníctva, daní a miezd a s kolektívom 24 zamestnancov patrí medzi najväčšie na strednom Slovensku. Je členkou Komory daňových poradcov SR a od 2006 daňovou poradkyňou k dani z príjmov a pridanej hodnoty. Je členkou Slovenskej komory audítorov.

    Eva Nádašdi
    ANTEKO Tax

    Je absoltventkou prestížnej Mendelovej univerzity v Brne v odbore Managment a ekonomika podniku. Od 2009 sa venuje analýzam daňových a účtovných prípadov v rámci celej EÚ. V roku 2012 sa stala členkou Slovenskej komory daňových poradcov. Od 2015 je spoluzakladateľkou akciovej spoločnosti ANTEKO Tax, ktorá sa venuje externej účtovnej a mzdovej agende.

     Mário Glos
     NARKS, MGM Group

     Od 2004 stojí na čele realitnej skupiny MGM, je medzinárodne certifikovaný realitný maklér, člen NAR, profesionálny speaker HARD SKILLS a SOFT SKILLS zameraných na obchodné zručnosti s dôrazom na realitný biznis a realitný marketing. Je interným školiteľom NARKS. Autor knihy REALITNÁ PRÍRUČKA  a vzdelávacieho projektu „RealitnýVodičák.sk“ aktívny publicista a bloger.

      Ivan Rolný
      ITB Development

       Je absolvent Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. V rokoch 1998 až 2007 pracoval v Tatra banke, a. s., kde zastával pozíciu riaditeľa odboru financovania regionálnych klientov. Od roku 2007 pôsobí ako člen predstavenstva spoločnosti ITB Development a.s., kde je zodpovedný za obchod a financie.  

       Ing. Ivan Mikloš
       MESA10

       bývalý podpredseda vlády a minister financií SR, v súčasnosti prezident ekonomického think-tanku MESA10 a hlavný ekonomický poradca ukrajinského premiéra.

        Karin Gronová
        GEPARD finance

        Je absolventkou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Má dlhoročné skúsenosti na manažérskych pozíciách vo veľkých spoločnostiach. Niekoľko rokov pracovala v bankovom sektore na pozíciách riaditeľky pobočky vo VÚB banke, HVB bank a mBank. Od roku 2007 pracuje ako profesionálny hypotekárny poradca v spoločnosti GEPARD finance. Venuje sa lektorskej a publikačnej činnosti v oblasti hypotekárnych úverov.

         Martin Čapo
         Viceprezident NARKS

         V roku 2004 založil a do dnešného dňa vedie realitnú kanceláriu RIEŠIME BÝVANIE. Autor realitného manuálu „Kupujeme / Predávame nehnuteľnosť“ a arbiter relácie TV Joj Nové bývanie. Pravidelne prispieva do médií na tému reality (ASB, Môj dom, Trend, RTVS, TV Joj) a externe prednáša na fakultách EU a PEVŠ v Bratislave. Od 2013 je viceprezidentom NARKS.

          Rastislav Štalmach
          NARKS, ARCHEUS Partners

          Založil a vedie úspešnú realitnú spoločnosť ARCHEUS sieť realitných kancelárií s pobočkami po celom Slovensku. Má za sebou 20 rokov skúseností v obchode, marketingu, bankovníctve a realitách. Vyškolil už množstvo obchodníkov a realitných maklérov. Je členom predsedníctva Národnej asociácie realitných kancelárií  Slovenska.

           Nina Mravcová
           ANTEKO Tax

           Je absolventkou Paneurópskej vysokej školy fakulty ekonómie v Bratislave. Od roku 2015 pôsobí ako predseda predstavenstva ANTEKO Tax a.s., kde je zodpovedná za sekciu Účtovníctva a daní. Svoje odborné vedomosti nadobudla aktívnou prácou v spoločnosti ANTEKO s.r.o. Je asistentkou daňového poradcu a pripravuje sa na skúšky daňového poradcu.

            Milan Murcko
            YIT Slovakia

            V skupine YIT začínal v 2008 ako riaditeľ pobočky YIT Construction na Slovensku a neskôr bol riaditeľom pre developerské projekty. V pozícii generálneho riaditeľa a podpredsedu predstavenstva YIT Slovakia pôsobí od 2014. Bol nominovaný na cenu Manažér roka 2015 týždenníka TREND. Je držiteľom ceny CIJ Awards za leadership of the year 2016. YIT Slovakia je po 4.krát developerom roka.

             Jozef Sýkora
             NARKS, StarBrokers Real Estate

             Má viac ako 19-ročné skúsenosti s manažmentom v oblasti obchodných stratégií. Do realít vstúpil v roku 2010 ako managing partner známej bratislavskej realitnej kancelárie. V 2014 založil spoločnosť StarBrokers Real Estate, v ktorej pôsobí ako CEO. Od 2016 je členom predsedníctva NARKS. Absolvoval MSc Law and Business Management a MBA Studies v gescii Nottingham Trent University.

              Branislav Špirk
              NARKS-Infoservis/Reality.sk

              V segmente vývoja a správy realitných portálov sa pohybuje už 13 rokov v pozícii produktového manažéra. Venuje sa dizajnovaniu wireframov a prototypov, monitoringu a analytike potrieb realitného trhu, testovaniu funkcionalít realitných online produktov a je dlhoročným školiteľom vo vzdelávacom programe NARKS. Je fanúšikom mobilných aplikácií, ktoré zefektívňujú prácu a poskytujú vysoký komfort používania.

               Branislav Púchovský
               UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

               Absolvent odboru Ekonomika a riadenie stavebníctva na Stavebnej fakulte STU v Bratislave a doktorandského štúdia na EU a SvF STU v odbore Ekonomika obchodu a priemyslu v Bratislave. Od 2007 znalec v odvetviach Odhad hodnoty nehnuteľností a Odhad hodnoty stavebných prác. Od 2008 interný znalec v UniCredit Bank, aktuálne teamleader útvaru Oceňovanie nehnuteľností SK.

                Martin Volek
                CEO Volis International & Google Partners tréner

                Martin Volek, MBA, PhD. dnes vedie digitálnu agentúru Volis International, ktorá patrí medzi lídrov vo vzdelávaní v online marketingu. Špecializuje sa na strategické online poradenstvo a správu digitálnych reklamných kampaní. Klienti:  YEME, O2 Business Services, Gedeon Richter, Rakúsky turizmus, ako aj SND. Od 2008 vedie online semináre vo firmách a Trend Online Academy.