AKO SA PRIPRAVIŤ NA ROK 2021

12:30 – 13:00

ONLINE VSTUP / Logovanie účastníkov cez ZOOM

13:00     Otvorenie konferencie – úvodný príhovor

Ján Palenčár, prezident NARKS

 

13:05 – 13:35

Realitný trh verzus vývoj ekonomiky. Očakávania pre rok 2021

Panelová diskusia

Ján Palenčár, prezident NARKS, moderátor
Roman Vrbovský, NBS
Tomáš Šebo, ITB Development

 

13:35 – 13:55

Vývoj financovania nehnuteľností

Marian Paták, člen predsedníctva NARKS, moderátor
Tomáš Lamprecht, ŠFRB
Martina Ondicová, PSS
Peter Világi, Swiss Life Select Slovensko

 

13:55 – 14:30

Ako sa zmenili služby pre klientov v dobe Covidu v prostredí realitných portálov a v online komunikácii

Panelová diskusia

Jozef Sýkora, viceprezident NARKS, moderátor
Michal Pružinský, United Classifieds
Branislav Boďa, United Classifieds
Martin Kohút, Esprit, Banská Štiavnica

 

14:30 – 14:55

Korona zmenila dopyt po realitách     

Panelová diskusia

Mário Glos, viceprezident NARKS, moderátor
Roman Talaš, SIEBERT + TALAŠ
Štefan Polakovič, gutgut

 

14:55 – 15:20

Ako byť efektívny pri práci z domu. Pozor na rovnováhu.

Rozhovor

Róbert Krause, KMCG

 

15:20 – 15:35

Finančná podpora pre realitné kancelárie a maklérov a právne novinky

Ján Kutan, KUTAN & PARTNERS

 

15:35 – 15:50

Realitný duel

Vlada Voštinára a Jána Palenčára o maklérstve, realitách a predaji z rôznych pohľadov

 

15:55 – 16:45

Marian Jelínek

Prednáška

Empty tab. Edit page to add content here.

Profily účastníkov

Marian Jelínek
mentálny kouč , manažér a tréner

PhDr. MARIAN JELÍNEK Ph.D. je hokejový trenér, mentálny kouč, manažér, autor viacerých kníh. Už viac ako 25 rokov sa venuje športovej psychológii a mentálnemu koučingu. Individuálne spolupracuje s manažérmi a vrcholovými športovcami (olympionikmi ako Karolína Plíšková, Petr Mrázek a ďalšími). Počas kariéry koučoval také športové esá ako je Jaromír Jágr. Je garantom odboru Psychológie pre manažérov na Newton College. Svoje mnohoročné skúsenosti využíva pri prednáškach nielen pre asociácie a kluby naprieč všetkými športami, ale jeho rady a taktiky pri svojom profesionálnom výkone využívajú aj manažéri firiem z rôznych odborov.

Je spoluautorom projektu SportMentor, kde vedie aktuálne online kurz o motivácii k témam ako doba blahobytu a potreba nastavení limitov, komfortná zóna, problematika cieľového feťáctva a iné.

  Ján Palenčár
  Prezident NARKS

  Bývalý profesionálny futbalista pracuje na realitnom trhu od 1996. V realitách postupne získal skúsenosti ako realitný maklér, team leader, konateľ RK a developer. Od 1999 je spolumajiteľom realitnej kancelárie Urban & Partner. K najznámejším projektom, na ktorých participoval, patria Duo House, Median House, 3nity, vila Aston, Monarská alej. Od roku 2013 sa stal prezidentom NARKS.

   Roman Talaš
   SIEBERT + TALAŠ

   Aktívny architekt s dlhoročnými skúsenosťami v rôznorodých projektoch od interiéru po urbánne celky v úlohe generálneho projektanta a hlavného koordinátora. Dlhoročné skúsenosti so spoluprácou na projektoch s renomovanými zahraničnými kolegami (Foster+Partners / Londýn, WARMJM / Londýn, ISV / Atény, Serie Architects / Londýn, Francisco Mangado / Pamplona).

   Ako partner so zodpovednosťou riadenia spoločnosti sa zameriava na rozvoj, vytváranie vízií, budovanie vzťahov (networking), hľadanie komplexných riešení, vytváranie súladu zámerov s predstavami mesta a mestkých častí, prezentácie urbánnych celkov. Je zakladateľom a predsedom neziskovej organizácie IUR, kde zodpovedá za riadenie inštitútu.

    Michal Pružinský
    United Classifieds

    Pôsobí v United Classifieds na pozícii Head of Sales / Real Estate od novembra 2018. Spoločnosť UC prevádzkuje najväčšie realitné portály na Slovensku – Nehnuteľnosti.sk, Topreality.sk, Reality.sk a ďalšie. Predtým sa venoval realitnej činnosti.

     Marian Paták
     Directreal Slovensko

     Úspešne vytvoril a vedie sieť realitných kancelárií Direct real, potom ako úspešne vybudoval poprednú kuriérsku firmu na Slovensku. Vďaka bohatým skúsenostiam v systéme franchisingu sa stal prezidentom Slovenskej franchisingovej asociácie. „Vybudovať fungujúcu sieť realitných kancelárií bola pre mňa obrovská výzva. Novým cieľom je uspieť a ďalej rásť na realitnom trhu v dnešnom dynamickom svete. Dosiahnuť sa to dá, len ak má človek jasnú víziu a bezvýhradne verí tomu čo robí.“

      

      Martin Kohút
      ESPRIT spol. s r.o.

      Podnikateľ, športový funkcionár a v minulosti aj korporátny manažér s 25-ročnou skúsenosťou v oblasti IT.

      V súčasnosti sa vracia opäť k podnikaniu v oblastiach s prienikom IT, životného prostredia a ekológie prostredníctvom spoločnosti ESPRIT s.r.o. Banská Štiavnica.

       Roman Vrbovský
       NBS

       Roman Vrbovský

       Od roku 2016 pracuje v Národnej banke Slovenska, kde sa primárne venoval ekonometrickému modelovaniu a zároveň asistoval expertovi na ceny nehnuteľností Mikulášovi Cárovi. Agendu cien rezidenčných nehnuteľností plne prevzal na začiatku roku 2020.

        Štefan Polakovič
        Ateliér gutgut

        Architekt, urbanista a spoluzakladateľ ateliéru gutgut s pomerne rozvetvenou pôsobnosťou. Vo svojej tvorbe od začiatku ponúka názory presahujúce tradičné riešenia. S návrhom funkčne aj typologicky vrstvenej obytnej štruktúry sa stal laureátom ceny Europan 5 (New housing landscapes, travel and proximity) v košických Ťahanovciach. Od roku 2013 sa venuje aj pedagogickej činnosti na Fakulte architektúry v Bratislave, kde viedol Ústav architekrúry občianskych budov. V súčasnosti pôsobí na Fakulte ako hosťujúci profesor v rámci vertikálneho ateliéru Polakovič/Bátor. Okrem pedagogickej činnosti a tvorby vo vlastnom ateliéri je aktívny aj vo verejnej sfére ako spoluorganizátor festivalu DAAD (Dni architektúry a dizajnu) v Bratislave, ktorý umožňuje kritické diskurzy o lokálnych problémoch na medzinárodnej platforme.

         Branislav Boďa
         United Classifieds

         Pôsobí v United Classifieds na pozícii Head of Product Department od decembra 2015.

         Z predchádzajúcej praxe ma 7 rokov skúseností s business automation SME a korporácií v Austrálii a Juhovýchodnej Ázii a 5 rokov skúsenosti s inzertným biznisom, Mergers&Acquisitions, stratégia produktového portfólia, plánovanie, Business development.

          Jozef Sýkora
          Viceprezident NARKS, CEO StarBrokers

          Má viac ako 20-ročné skúsenosti s manažmentom v oblasti obchodných stratégií. Do realít vstúpil v roku 2010 ako managing partner známej bratislavskej realitnej kancelárie. V 2014 založil spoločnosť StarBrokers, v ktorej pôsobí ako CEO. V roku 2016 bol zvolený do Predsedníctva NARKS. Od roku 2019 pôsobí ako viceprezident NARKS. Absolvoval MSc Law and Business Management a MBA Studies v gescii Nottingham Trent University.

           Peter Világi
           Swiss Life Select Slovensko

           Vedie analytické oddelenie Swiss Life Select Slovensko. V oblasti finančného sprostredkovania pôsobí od roku 2006. Analýzam finančných produktov sa venoval aj ako ekonomický novinár v redakciách TASR, Pravda a Hospodárske noviny.

            Mário Glos
            Viceprezident NARKS, CEO realitnej skupiny MGM

            Od 2004 stojí na čele realitnej skupiny MGM, je medzinárodne certifikovaný realitný maklér, člen NAR, profesionálny speaker HARD SKILLS a SOFT SKILLS zameraných na obchodné zručnosti s dôrazom na realitný biznis a realitný marketing. Je interným školiteľom NARKS. Autor knihy REALITNÁ PRÍRUČKA  a vzdelávacieho projektu „RealitnýVodičák.sk“ aktívny publicista a bloger.

             Robert Krause
             KMCG

             Štúdiu psychológie sa začal venovať PhDr. Robert Krause PhD., MBA pred viac než desiatimi rokmi. Začiatkom roku 2020 ukončil postgraduálne certifikačné štúdium na 1. Le­kárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe – v odbore neuropsychológia. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách.

              Vladimír Voštinár
              Moderátor konferencie

              Známy televízny a rozhlasový moderátor pôsobí v TV JOJ, kde moderuje a pripravuje reláciu s témou kúpy a redizajnu nehnuteľností – Nové bývanie. Počas kariéry pracoval tiež vo viacerých slovenských rádiách, od roku 2000 v Rádiu Twist, dnešná Viva a moderoval tiež relácie v STV.  Pravidelne vystupuje v prime time na TV JOJ v obľúbenej relácii Inkognito.

               Ján Kutan
               KUTAN & PARTNERS

               V súčasnosti pôsobí ako partner a advokát v kancelárii KUTAN & PARTNERS s. r. o. Od roku 2006 sa nepretržite venuje realitnému právu, developerskému a stavebnému právu a právu nehnuteľností. Od roku 2010 pravidelne prednáša legislatívu z tejto oblasti na množstve fórach, seminároch a je účastný panelových diskusií. Od júna 2017 je členom predsedníctva Slovenskej advokátskej komory, kde popri iných úlohách a oblastiach je členom pracovnej skupiny pre občianske právo hmotné, kde sa venuje práve oblasti týkajúcej sa nehnuteľností.