Realitná konferencia NARKS 2019

REALITNÝ TRH V POHYBE

Stav na realitnom trhu a požiadavky kladené na realitných profesionálov sa stupňujú. Účinky opatrení NBS proti nadmernému rastu úverov na bývanie začínajú ovplyvňovať predaje – hlásia to realitné kancelárie z regiónov, aj finanční sprostredkovatelia.

Niektorí klienti strácajú možnosť získať potrebný úverový rámec. Môžu za to aj vysoké ceny nehnuteľností. V regiónoch stúpla cena dvojizbového bytu až dvojnásobne.

Témy panelových diskusií a prednášok 6. realitnej konferencie v spolupráci NARKS a TREND sa týkali narastajúceho tlaku na realitnom trhu v situácii, keď dopyt na trhu prečísľoval existujúcu ponuku nehnuteľností. Množstvo klientov a lacné hypotéky tlačili ceny smerom hore.

Začali sa ozývať prvé hlasy, najmä v zámorí, aj o náznakoch prichádzajúcej ekonomickej recesie. Diskutovalo sa o možných riešeniach a ako zareagovať v tejto situácii.

Ak klienti nemajú potrebné finančné prostriedky na kúpu, ako by mohli realitní profesionáli pomôcť nájsť klientom ich bývanie? Načrtli sa trendy a novovznikajúce realitné služby pre klienta, napríklad aj v office realitách ako „flexible workspaces“.

Realitní odborníci sa zhodli, že posun vo vnímaní realitných obchodov je nevyhnutný.

Hlavné témy:
Kam sa posúva realitný trh?
Ako v súčasnosti úspešne viesť a riadiť realitnú kanceláriu?

Ďalšie témy v roku 2019:

  • Realitný trh –jeho miesto v ekonomike, v právnom systéme a financiách
  • Pohľad na úvery a politiku ECB – Špecifiká a prognózy – Financovanie a aktuálna legislatíva
  • Digitálne technológie a komunikácia
  • Nábor nehnuteľností. Ako vyskladať tú správnu ponuku nehnuteľností pre klienta. Ako sa stať dobrým partnerom pre lokálneho developera
  • Horúce kreslo so špeciálnym hosťom Janom Borůvkom k novému realitnému zákonu v Čechách
  • Diskusia s majiteľmi známych realitných kancelárií o ich vlastnej ceste za úspechom v realitách – realitný biznis, ako ho hodnotia a o nových výzvach a osvedčných postupoch pri sprostredkovaní v ňom
  • Téma personalistiky a náboru realitných maklérov
  • Realitná legislatíva a novinky
  • Flexible workspaces – najnovší trend v oblasti komerčných realít
  • Prednáška Andy Winsona Super Leader
Slávnostný Galavečer NARKS sa niesol zľahka v duchu decembrového sviatočného dňa Sv. Mikuláša, ktorý priniesol aj špeciálne mikulášske prekvapenie – mikulášsku nádielku. K zábavnej atmosfére prispelo vystúpenie Simy Martausovej, ktorá je povestná svojim zmyslom pre humor. Nikto nečakal, že si zaspieva aj duet s prezidentom NARKS, ktorého bez možnosti výberu šarmantne zapojila do programu. Počas slávnostného programu nechýbalo ani vyhlásenie ocenení najvýraznejších kancelárií roka 2019. Programom hostí už tradične sprevádzal moderátor Roman Bomboš.

       6. december 2019, hotel DoubleTree by Hilton v Bratislave