Realitná konferencia NARKS 2018

V roku 2018 realitný trh dosahoval nebývalý rozkvet (konjunktúru) – rušný stavebný ruch a development menil vzhľad miest. Časť obyvateľstva podľahla trendu presídľovania z obcí do miest, ďalšia sa rozhodla pre odchod z veľkomiest na vidiek, a tak dopyt po nehnuteľnostiach neutíchal. Ceny nehnuteľností neustále stúpali. Historicky najdostupnejšie bývanie viedlo pozitívne naladených klientov, aby sa úspešne zadlžovali. Ako dlho zvládne slovenská ekonomika tento trend? Oplatí sa investovať do nehnuteľností? Sme schopní zvládnuť zhoršenie podmienok na trhu? boli hlavné témy konferencie v roku 2018. Ako do toho všetkého zapadá úloha realitného makléra a jeho služieb, ktoré sa možno stávajú ohrozenými, keďže sa do ekonomiky zapája čoraz viac elektronických a online služieb a ich narastajúci vplyv sa nedá opomenúť. Keby sme tak urobili, nebude to likvidačné pre realitnú profesiu?

Odpovede na tieto otázky odzneli v diskusiách a prednáškach odborníkov na 5. odbornej realitnej konferencii NARKS & TREND. Priniesli informácie o trhu, aj o tom, akým smerom sa bude spolu s ekonomikou uberať.

Nechýbal slávnostný galavečer a príjmený networking vo svete realít. Čaro večera skrášlila éterická Emma Drobná a melódie jej piesní. To aké služby ponúkajú realitné kancelárie, prinieslo opäť niektorým z nich najvyššie ocenenia Realitná kancelária roka za rok 2018.

 

Ďalšie zaujímavé témy, ktoré sa riešili :

  • Aké dopady na predaj bude mať financovanie bývania po novom
  • Aký bude vývoj cien nehnuteľností v najbližšom roku – odhadovaný vývoj a vplyv opatrení na Slovensku a mimo Slovenska (ECB), dopyt klientov a očakávania predávajúcich
  • Detailná analýza realitného trhu, v ktorej nám neušiel žiadny segment ani región na Slovensku
  • Či má profesia realitného makléra budúcnosť a aká je vízia a realita
  • Ako vplýva online na predaj nehnuteľností
  • Aké nové elektronické služby zaviedol kataster a novela katastrálneho zákona
  • Prvé skúsenosti a prístup k ochrane osobných údajov v realitných kanceláriách
  • Aktuálne úverové produkty na financovanie bývania na trhu

       15. november 2018, hotel DoubleTree by Hilton v Bratislave