Čo príde skôr? Digitálny realitný maklér, alebo ďalšia realitná kríza?

8.00 – 9.00 H

REGISTRÁCIA ÚČASTNÍKOV A RANNÁ KÁVA

 

9.00 – 9.20 H

Otvorenie konferencie – úvodné príhovory

Oliver Brunovský, šéfredaktor týždenníka TREND

Ján Palenčár, prezident NARKS

Rastislav Chovanec, štátny tajomník, Ministerstvo hospodárstva SR

 

9.20 – 10.35 H

Aké dopady na predaj bude mať financovanie bývania po novom?

Panelová diskusia, hostia:

Jozef Sýkora, moderátor, NARKS, Mikuláš Cár, Národná banka Slovenska

Zuzana Šimonová, Fincentrum, Melinda Burdanová, Poštová banka,

Dagmar Yoder, Deloitte Legal

 

10.40 – 12.00 H

Detailná analýza realitného trhu a aktuálny vývoj cien.

Martin Lazík, nehnutelnosti.sk

 

Aktuálne úverové produkty na trhu na financovanie bývania

Peter Világi, Fincentrum

 

Žrebovanie výhercov kreditov – nehnutelnosti.sk a reality.sk

12.00 – 12.45 H

OBED

12.45 – 13.00 H
Krst odbornej knihy: Krátkodobý nájom bytu a súvisiace otázky, od doc. JUDr. Denisy Dulakovej, PhD., Fakulta práva Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ) v Bratislave, knihu bude krstiť prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrCs., PEVŠ

13.00 – 14.15 H

Má profesia realitného makléra budúcnosť?  Aká je realita a vízia.

Panelová diskusia, hostia:

Ján Palenčár, moderátor, NARKS, Michal Truban, websupport.sk

Sandra Lichvarová, Menkyna & Partners Management Consulting

Mário Glos, MGM realitné centrum, NARKS

Ivan Rolný, ITB Development

 

14.20 – 15.40 H

5 najväčších hrozieb dnešného realitného trhu

Martin Čapo, Riešime býanie, NARKS

 

Ako z pohľadu GDPR nemá vyzerať proces predaja nehnuteľnosti – praktický workshop
Lucia Semančínová & Radovan Križalkovič, SEMANČÍN & PARTNERS

 

Nové zmeny v práci katastra nehnuteľností podľa novely zákona. Nové elektronické služby v praxi

Dominika Vargová & Zuzana Lenická, Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky

 

Sumarizácia a zhrnutie poznatkov z konferencie

15.40 – 17.00 H
Prišiel som, predal som, zvíťazil som, alebo realitný obchod bez masky
Vladimír Synek, Ministerstvo šťastia SRo

SLÁVNOSTNÝ PROGRAM

::  Emma Drobná

::  ocenenia Realitná kancelária roka a Realitný maklér roka 2018

::  slávnostná večera

::  charitatívna dražba pre Slniečko na ceste
(detská úrazová chirurgia)

::  začiatok od 19,30 hod.

Profily účastníkov

Ján Kutan
KUTAN & PARTNERS

V súčasnosti pôsobí ako partner a advokát v kancelárii KUTAN & PARTNERS s. r. o. Od roku 2006 sa nepretržite venuje realitnému právu, developerskému a stavebnému právu a právu nehnuteľností. Od roku 2010 pravidelne prednáša legislatívu z tejto oblasti na množstve fórach, seminároch a je účastný panelových diskusií. Od júna 2017 je členom predsedníctva Slovenskej advokátskej komory, kde popri iných úlohách a oblastiach je členom pracovnej skupiny pre občianske právo hmotné, kde sa venuje práve oblasti týkajúcej sa nehnuteľností.

  Štefan Polakovič
  Ateliér gutgut

  Architekt, urbanista a spoluzakladateľ ateliéru gutgut s pomerne rozvetvenou pôsobnosťou. Vo svojej tvorbe od začiatku ponúka názory presahujúce tradičné riešenia. S návrhom funkčne aj typologicky vrstvenej obytnej štruktúry sa stal laureátom ceny Europan 5 (New housing landscapes, travel and proximity) v košických Ťahanovciach. Od roku 2013 sa venuje aj pedagogickej činnosti na Fakulte architektúry v Bratislave, kde viedol Ústav architekrúry občianskych budov. V súčasnosti pôsobí na Fakulte ako hosťujúci profesor v rámci vertikálneho ateliéru Polakovič/Bátor. Okrem pedagogickej činnosti a tvorby vo vlastnom ateliéri je aktívny aj vo verejnej sfére ako spoluorganizátor festivalu DAAD (Dni architektúry a dizajnu) v Bratislave, ktorý umožňuje kritické diskurzy o lokálnych problémoch na medzinárodnej platforme.

   Marian Jelínek
   mentálny kouč , manažér a tréner

   PhDr. MARIAN JELÍNEK Ph.D. je hokejový trenér, mentálny kouč, manažér, autor viacerých kníh. Už viac ako 25 rokov sa venuje športovej psychológii a mentálnemu koučingu. Individuálne spolupracuje s manažérmi a vrcholovými športovcami (olympionikmi ako Karolína Plíšková, Petr Mrázek a ďalšími). Počas kariéry koučoval také športové esá ako je Jaromír Jágr. Je garantom odboru Psychológie pre manažérov na Newton College. Svoje mnohoročné skúsenosti využíva pri prednáškach nielen pre asociácie a kluby naprieč všetkými športami, ale jeho rady a taktiky pri svojom profesionálnom výkone využívajú aj manažéri firiem z rôznych odborov.

   Je spoluautorom projektu SportMentor, kde vedie aktuálne online kurz o motivácii k témam ako doba blahobytu a potreba nastavení limitov, komfortná zóna, problematika cieľového feťáctva a iné.

    Robert Krause
    KMCG

    Štúdiu psychológie sa začal venovať PhDr. Robert Krause PhD., MBA pred viac než desiatimi rokmi. Začiatkom roku 2020 ukončil postgraduálne certifikačné štúdium na 1. Le­kárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe – v odbore neuropsychológia. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách.

     Peter Világi
     Swiss Life Select Slovensko

     Vedie analytické oddelenie Swiss Life Select Slovensko. V oblasti finančného sprostredkovania pôsobí od roku 2006. Analýzam finančných produktov sa venoval aj ako ekonomický novinár v redakciách TASR, Pravda a Hospodárske noviny.

      Roman Talaš
      SIEBERT + TALAŠ

      Aktívny architekt s dlhoročnými skúsenosťami v rôznorodých projektoch od interiéru po urbánne celky v úlohe generálneho projektanta a hlavného koordinátora. Dlhoročné skúsenosti so spoluprácou na projektoch s renomovanými zahraničnými kolegami (Foster+Partners / Londýn, WARMJM / Londýn, ISV / Atény, Serie Architects / Londýn, Francisco Mangado / Pamplona).

      Ako partner so zodpovednosťou riadenia spoločnosti sa zameriava na rozvoj, vytváranie vízií, budovanie vzťahov (networking), hľadanie komplexných riešení, vytváranie súladu zámerov s predstavami mesta a mestkých častí, prezentácie urbánnych celkov. Je zakladateľom a predsedom neziskovej organizácie IUR, kde zodpovedá za riadenie inštitútu.

       Vladimír Voštinár
       Moderátor konferencie

       Známy televízny a rozhlasový moderátor pôsobí v TV JOJ, kde moderuje a pripravuje reláciu s témou kúpy a redizajnu nehnuteľností – Nové bývanie. Počas kariéry pracoval tiež vo viacerých slovenských rádiách, od roku 2000 v Rádiu Twist, dnešná Viva a moderoval tiež relácie v STV.  Pravidelne vystupuje v prime time na TV JOJ v obľúbenej relácii Inkognito.

        Martin Kohút
        ESPRIT spol. s r.o.

        Podnikateľ, športový funkcionár a v minulosti aj korporátny manažér s 25-ročnou skúsenosťou v oblasti IT.

        V súčasnosti sa vracia opäť k podnikaniu v oblastiach s prienikom IT, životného prostredia a ekológie prostredníctvom spoločnosti ESPRIT s.r.o. Banská Štiavnica.

         Roman Vrbovský
         NBS

         Roman Vrbovský

         Od roku 2016 pracuje v Národnej banke Slovenska, kde sa primárne venoval ekonometrickému modelovaniu a zároveň asistoval expertovi na ceny nehnuteľností Mikulášovi Cárovi. Agendu cien rezidenčných nehnuteľností plne prevzal na začiatku roku 2020.

          Branislav Boďa
          United Classifieds

          Pôsobí v United Classifieds na pozícii Head of Product Department od decembra 2015.

          Z predchádzajúcej praxe ma 7 rokov skúseností s business automation SME a korporácií v Austrálii a Juhovýchodnej Ázii a 5 rokov skúsenosti s inzertným biznisom, Mergers&Acquisitions, stratégia produktového portfólia, plánovanie, Business development.

           Mário Glos
           Viceprezident NARKS, CEO realitnej skupiny MGM

           Od 2004 stojí na čele realitnej skupiny MGM, je medzinárodne certifikovaný realitný maklér, člen NAR, profesionálny speaker HARD SKILLS a SOFT SKILLS zameraných na obchodné zručnosti s dôrazom na realitný biznis a realitný marketing. Je interným školiteľom NARKS. Autor knihy REALITNÁ PRÍRUČKA  a vzdelávacieho projektu „RealitnýVodičák.sk“ aktívny publicista a bloger.

            Michal Pružinský
            United Classifieds

            Pôsobí v United Classifieds na pozícii Head of Sales / Real Estate od novembra 2018. Spoločnosť UC prevádzkuje najväčšie realitné portály na Slovensku – Nehnuteľnosti.sk, Topreality.sk, Reality.sk a ďalšie. Predtým sa venoval realitnej činnosti.

             Ján Palenčár
             Prezident NARKS

             Bývalý profesionálny futbalista pracuje na realitnom trhu od 1996. V realitách postupne získal skúsenosti ako realitný maklér, team leader, konateľ RK a developer. Od 1999 je spolumajiteľom realitnej kancelárie Urban & Partner. K najznámejším projektom, na ktorých participoval, patria Duo House, Median House, 3nity, vila Aston, Monarská alej. Od roku 2013 sa stal prezidentom NARKS.

              Marian Paták
              Directreal Slovensko

              Úspešne vytvoril a vedie sieť realitných kancelárií Direct real, potom ako úspešne vybudoval poprednú kuriérsku firmu na Slovensku. Vďaka bohatým skúsenostiam v systéme franchisingu sa stal prezidentom Slovenskej franchisingovej asociácie. „Vybudovať fungujúcu sieť realitných kancelárií bola pre mňa obrovská výzva. Novým cieľom je uspieť a ďalej rásť na realitnom trhu v dnešnom dynamickom svete. Dosiahnuť sa to dá, len ak má človek jasnú víziu a bezvýhradne verí tomu čo robí.“

               

               Jozef Sýkora
               Viceprezident NARKS, CEO StarBrokers

               Má viac ako 20-ročné skúsenosti s manažmentom v oblasti obchodných stratégií. Do realít vstúpil v roku 2010 ako managing partner známej bratislavskej realitnej kancelárie. V 2014 založil spoločnosť StarBrokers, v ktorej pôsobí ako CEO. V roku 2016 bol zvolený do Predsedníctva NARKS. Od roku 2019 pôsobí ako viceprezident NARKS. Absolvoval MSc Law and Business Management a MBA Studies v gescii Nottingham Trent University.